Haberler Haber Detayı

Gündüz saatlerinde ‘Pembe aslıda siyahtır’ oyununu gençlerle üç seans buluşturan Korkuteli Belediyesi Akşam’da Hikaye-i Kahraman adlı oyunu tiyatro severle buluşturdu. Belediye Düğün salonunda saat 19.00’da sergilenen Hikaye-i Kaymakam" adlı tiyatro oyunu’nu Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit, Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Ali İrban, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yenilmez, Cumhuriyet Savcısı Ahmet Bedir   Ak Parti Korkuteli İlçe Başkanı Mehmet Moğol,  Belediye meclis üyeleri, siyasiler, kurum ve kuruluş müdürleri ve çok vatandaşlar ilgiyle izledi.

Ömür Akkan, Muhlis Asan, Gürcan Koç, Gökçeçiçek Özülkü, Ceren Bayır, Ergin Yıldız’ın yer aldığı oyuncu kadrosunun sahnelediği tek perdelik "Hikaye-i Kaymakam" adlı tiyatro oyunu ile İdealist bir Kaymakam’ın Türkiye’nin pek çok bölgesinde görev yaptığı sırada yaşadığı trajik öyküler zaman zamana duygulandıran zaman zaman güldüren bir üslupla izleyenlere gösterildi.

Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit; “Tiyatro Balans daha önceki görev yerim Viranşehir’e gelmişler ancak yoğunluk nedeniyle onları izleyememiştim ve hatta biraz da üzülmüştüm. Kısmet Korkuteli’nde bu ekibin başarılı oyununu izlemekmiş. Korkuteli olarak bugün bir kez daha anladık ki en büyük ihtiyacımız sağlıklı bir tiyatro salonu. Bugünden itibaren başta kendim olmak üzere Sayın Belediye Başkanımızla birlikte ilçemize güzel bir tiyatro salonu kazandırmak bizim öncelikli çalışmamız olacak” dedi

Kaymakam Çimşit’den sonra kısa bir konuşma yapan Korkuteli Belediye Başkanı Mimar Hasan Ali İrban Bu gün gündüz saatlerinde liseli gençlerimiz için üç seans oyun vardı. Uyuşturucu illetinin gençlerimizi nerelere götürdüğü ve sonuçlarını içerin bu oyunu gençlerimizle birlikte izledik. Böyle bir hassas konuyu tiyatro oyunuyla gençlerimize aktaran tüm sanatçılarımıza sizin huzurunuzda tekrar teşekkür ediyorum. Gündüz seansında gençlerimize hitaben yaptığım konuşmada Sevgili öğrenciler, İnşallah Allah nasip ederse önümüzdeki dönemde Korkuteli’ne yakışır çok amaçlı içinde tiyatro salonu da olan bir kültür merkezi, yapmak boynumuzun borcu olsun.  Bunun sözünü siz gençlere veriyorum demiştim. Sayın Kaymakamımızda aynı konuya değindi. İnşallah adam gibi bir tiyatro salonunu yapmak bizim boynumuzun borcudur diyerek bu sözü tekrar veriyorum” dedi. Başkan İrban’ı bu konuşması  oyuncular ve seyirciler tarafından uzun uzun alkışlandı. "Hikaye-i Kaymakam" oyununu izlemeye gelen Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit,e ayrıca teşekkür eden başkan İrban, “ İnşallah sizin adınıza da bir dahaki oyunu Vali olarak izlemek nasip olsun diyorum ve dua ediyorum” şeklinde konuştu.Kaymakam Çimşit ve Başkan İrban sanatçılara  günün anısına 5 yıl solmayan gül hediye etti.