Haberler Haber Detayı

İRBAN, “ÖĞRETMENLİK KUTSAL SORUMLULUK İSTER”

Korkuteli Belediye Başkanımız  Hasan Ali İrban, 24 Kasım Öğretmenler günü’nü kutladı. Bu anlamlı günde, yurt içinde ve yurt dışında görev yapan öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, tüm eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik ediyorum” dedi.

 

“ÖĞRETMENLİK GELECEĞE HAZIRLAMA MESLEĞİDİR”

Başkanımız İrban, “Öğretmenlik kutsal bir sorumluluk ister. Bu kutsal sorumluluk isteyen ağır bir mesleği yerine getiren, milyonlarca çocuğumuzun, gencimizin gelişmesinde, kişiliğini, benliğini bulmasında, yarınlara hazırlanarak mücadele etmesinde bıkmadan usanmadan emek veren öğretmenlerimizin üzerimizdeki hakkını hepimiz biliyoruz. Öğretmen, öğrettiğinden ziyade, yetiştiren, eğiten, terbiye eden; öğrencisinin içindeki cevheri sabırla açığa çıkaran ve işleyen kişidir. Öğretmenlik, bilgi, tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir. Evlatlarımızın küçük yaşlarda başladıkları eğitim ve öğretim sürecinin her aşamasında; öğretmenlerimizin göz nuru, şefkati, merhameti vardır”

“RAHMET VE MAĞFİRET DİLİYORUM”

Başkan İrban açıklamasının sonunda, “Şuanda görev yapan, görevini yerine getirerek emekli olmuş öğretmenlerimize sağlıklı ve hayırlı ömürler diliyorum. Görevi başında şehit olmuş eğitimcilerimiz olmak üzere, ahirete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet ve mağfiret diliyorum” dedi.