Haberler Haber Detayı

Belediyemiz sıcak asfalt çalışmalarına başladı. Geçtiğimiz hafta sonu Sülekler mahalle meydanı ve muhtarlık binası önündeki caddeyi sıcak asfaltla buluşturan belediyemiz sıcak asfalt çalışmalarına ilçe merkezinde devam ediyor.

Sıcak asfalt çalışmasının Korkuteli Medi Yaşam Hastanesi’nin arka tarafında bulunan 1202 sokakta başladığını açıklayan Belediye Başkanımız Hasan Ali İrban, ilçe merkezinde bulunan birçok sokak ve caddelerde sıcak asfalt çalışmasının devam edeceğini söyledi.

 Sıcak asfalt çalışmasını başlatan Belediyemiz Karşıyaka, Kiremitli, Aşağıpazar, Uzunoluk, Alaeddin ve Yeni Mahallede bulunan bazı cadde ve yolları sıcak asfalt ile buluşturuyor. Karşıyaka mahallesinden başlayıp Aşağıpazar mahallesine kadar devam eden 1202 sokakta yapılan sıcak asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Başkanımız İrban, “ Bilindiği gibi yaz sezonu boyunca devam ettiğimiz sathi kaplama asfalt çalışmalarımızı havaların soğumasıyla tamamlamıştık. Şuan ise sıcak asfalt çalışmalarımız ilçe merkezinde başladı. Karşıyaka, Uzunoluk, Kiremili, Aşağıpazar, Alaeddin ve Yeni mahallede bulunan birçok cadde ve sokaklarımızı sıcak asfalt yapıyoruz. İlçe merkezindeki bulunan yaklaşık 20 bölgede yapılacak olan sıcak asfalt çalışmasıyla Korkuteli’mizin çehresini değiştireceğiz” dedi.

“Göreve gelir gelmez sathi kaplama asfalt ihalesini yaptırarak asfalt çalışmalarımızı başlattık. Mülga belde ve köylerin birçoğunda asfalt, kaldırım, bordür ve kilitli parke taşı çalışması yaptık. Yayla memleketi olduğumuz için hava sıcaklıklarının düşmesiyle sathi kaplama asfalt sezonunu geçtiğimiz ay tamamladık. Çünkü bu mevsimde yapılan sathi kaplama asfalt mutlaka bozulur. Vakit sıcak asfalt vakti” şeklinde sözlerini sürdüren Başkan İrban, geçtiğimiz günlerde sıcak asfalt ihalesinin yapıldığını belirterek, “ Şuan soğuktan etkilenmeyen sıcak asfalt çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlçe merkezinde 20’ye yakın bölgede sıcak asfalt çalışması yapılacak. Bizler Korkuteli ve Korkuteli halkına en iyi hizmeti en hızlı sürede getirmek için bu görevlere talip olduk. İlçe merkezi ve diğer mahallelerde yapılan çalışmalarımız ortadadır. Rekor derecede yaptığımız sathi kaplama asfalt çalışması sıcak asfalt ile devam ediyor. Aynı zamanda kilitli parke taşı, yeni yol açma,yol genişletme gibi bir takım  çalışmalarımızda devam ediyor. Korkuteli Güzel Olacak diye yola çıktık. Bu sözümüzü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.