Haberler Haber Detayı

Şehit Anne ve  Babası Başkan İrban’ı ziyaret

Şehit Tuncay Arslan'ın Annesi Satı ve Babası Celal Arslan Korkuteli Belediye Başkanı Mimar Hasan Ali İrban’ı ziyaret etti. Geçtiğimiz günlerde Başkan İrban’ı makamında ziyaret eden Şehit Annesi Satı ve Şehit Babası Celal Arslan Başkan İrban’a yeni görevinde başarılar dileyerek “ Hayırlı olsun” temennisinde bulundular.

24 Kasım 2016 tarihinde Şırnak'ta arama faaliyeti sırasında PKK’lıların önceden yola tuzakladığı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Tuncay Arslan'ın anne ve babasının yaptığı ziyaretten büyük bir mutluluk ve onur duyduğunu açıklayan Korkuteli Belediye Başkanı Mimar Hasan Ali İrban, Türk halkı şehitlerimizle, Gazilerimizle ve Şehit Aileleriyle gurur duyuyor” dedi.

 “Şehitlerimizin aileleri önce Allah’a sonra bize emanet” diyen Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Ali İrban, “ Canını Vatanı, Milleti için seve seve feda etmiş vatan sevdalıları şehitlerimize tarifi olmayan bir minnet borcumuz var. Bilindiği gibi 2016 yılı Kasım ayında hain terör örgütü PKK’lıların öncede yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu Jandarma Uzman Çavuş Tuncay Arslan kardeşimiz şehit olmuştu. Tuncay Arslan gibi tüm şehitlerimiz bizim geleceğimiz için, bu vatanın bekası için canlarını çekinmeden verdiler. Bizim onlar için, onların aileleri için yaptıklarımız, onların bu vatan için yaptıklarının yanında hiçbir şey ifade etmez” dedi.

 Vatan üzerinde yaşayan herkesin şehitlere minnet borcu olduğunun altını çizen Başkan İrban, “  Elbette onları geri getiremeyiz ama en azından onları unutmadığımızı, onların ailelerini ailemiz ilan ettiğimiz bilinsin. Şehidimiz Tuncay Arslan’ın ailesi tarafından gerçekleşen bu ziyaret bana tarifi zor bir mutluluk verdi. Bu vesileyle Milletimizin birlik ve beraberliğini muhafaza etmek, devletin bağımsızlığını korumak gayesiyle canını seve seve veren tüm şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet Kahraman, şehitlerin yakınlarına sabr-ı cemil ve başsağlığı diliyorum” şeklinde konuştu.