Haberler Haber Detayı

Kent Ormanında sona yaklaşılıyor

Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce çalışmaların devam ettiği Kargalık mesire (Kent Ormanı) alanında incelemelerde bulundu. Kent ormanı ve mesire alanı olarak adlandırılan bölgede incelemelerde bulunan Başkan Hasan Gökce'ye, Korkuteli Belediyesi  Meclis Üyeleri  Abdurrahman Kınık, Süleyman Uğurlu ve Hüseyin Gilig, Ömer Faruk Kolancı, Mehmet Kılınç ve Halil Kara eşlik etti.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan kiralanan Kargalık mesire alanında çalışmaların son hızla devam ettiğini söyleyen Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce Mayıs ayı başında bu alanın hizmete açılacağını ifade etti. Ramazan ayının başlamasında önce hizmete açılacak olan mesire alanı (kent ormanı)’da çalışmaların hummalı bir şekilde devam ettiğini otopark alanında kilitli parke taşı çalışmalarının yapıldığını, çevre düzenleme çalışmalarının devam ettiğini aynı zamanda çiçek dikimlerinin yapıldığını söyledi.

Mayıs ayı başlarında hizmete girecek olan mesire alanının bölgenin talebini ve ihtiyacını karşılayacağını belirten Başkan Hasan Gökce, projenin doğaya zarar vermeden hayata geçirildiğini aktardı. Başkan Gökce, çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte  ilçede yaşayan ve yazlıkçı olarak gelenlerin yaz aylarında serin ortamda doğayla buluşma imkanı bulacağı vurguladı.