Haberler Haber Detayı

Başkan Gökce Öğretmenler gününü kutladı…

 

 Belediye Başkanımız Sayın Hasan Gökce 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. İlk Belediye Başkanı olduğu 2009 yılından önce kendiside öğretmenlik mesleğini sürdüren Başkanımız Gökce, Öğretmenleri “Bilgi Pınarı” olarak değerlendirdi.

 

 İlçemizde yapılan öğretmenler günü programlarına katılan Belediye Başkanımız Sayın Hasan Gökce öğretmenler günü mesajında şunları söyledi: “ Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanı verilmesinin üzerinden 89 yıl geçmiştir. Bu tarihi gün ise 36 yıldır Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Gelecek nesillerin yetişmesinde, olgunlaşmasında, fikir ve kanaat sahibi olmalarında hayati bir rolü olan öğretmenlerimizin, aziz milletin varlığı açısından taşıdığı önem hiçbir şeyle kıyaslanamayacaktır” dedi.

 

“Sahip oldukları ilmi ve irfanı, cömertçe ve içtenlikle öğrencilerine aktarmaları, yarınların tablosuna şekil ve renk vermeleri, Türk milletinin devamlılığında tayin edici bir etkileri olduğunu açıkça ortaya koymaktadır” şeklinde sözlerini sürdüren Başkanımız Sayın Gökce, “ Evlatlarımızın küçük yaşlarda başladıkları eğitim ve öğretim sürecinin her aşamasında; öğretmenlerimizin göz nuru, şefkati, merhameti ve öğütleri belirleyici bir niteliktedir. Bilgi Pınarı olan öğretmenlerimiz örnek davranışlarıyla bilgi pınarlarından içirdikleri öğrencilerinin zihniyetini ve kişiliğinin oluşmasını temin eden, bu güzide mesleğin mensuplarını gözümüz gibi sakınmamız gerekmektedir. Millet olarak belirlediğimiz amaçlara gidebilmemizin yolu, hızı ve kalitesi; doğal olarak öğretim kadrosunun niteliği ve huzuru ile yakından alakalıdır” dedi.

Başkanımız Gökce açıklamasının sonunda “ Ebediyete göç etmiş, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizi minnetle, şükranla ve rahmetle anıyorum. Emekliliğe ayrılmış öğretmenlerimize uzun ve sağlıklı ömürler, halen görevlerinin başında olan öğretmenlerimize de başarılar diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle sizleri en kalbi duygularla selamlıyor tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyorum” şeklinde konuştu.