Haberler Haber Detayı

Atatürk’ü Anma günü nedeniyle bir açıklama yaptı. Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce,10 Kasım ''Milli mücadelemizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 79. yılında saygı, rahmet ve minnetle anıyorum” diyen Başkan Gökce, yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi: “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yeteneklerini ve dehâsını yalnızca milleti için kullanmış, komutan, inkılâpçı, lider ve devlet adamıdır. Kendisini büyük Türk milletinin bekasına adamış; askerî ve siyasi hamleleri ile Türkiye Cumhuriyeti'ne şekil veren temel düşünce ve görüşlerin mimarı olmuştur” dedi.

“O’nun bağımsızlığımızın sağlanması ve sürdürülmesi, milli bir tarih bilinci oluşturulması, milli dilimize sahip çıkılması, milletimizin çağdaş uygarlığın üzerine yükseltilmesi, milli birlik ve beraberliğin tesisi için verdiği mücadelelerin hepimiz biliyoruz.  

Atatürk'ün mirasını geleceğe taşıyabilmek için, uğrunda büyük bedeller ödenen yurdumuza ve bağımsızlığımıza her koşulda sahip çıkmalıyız. Bizlere emanet edilen Cumhuriyetimizi yaşatmanın, hepimizin ortak sorumluluğu olduğunu unutmamalıyız.  Bu duygu düşüncelerle fikirleriyle sonsuza kadar içimizde yaşayacak olan Büyük Atatürk’ü, Milli Mücadelemizin kahramanlarını, aziz şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükran duygularımla anıyorum” şeklinde konuştu